Everards Mens Darts League

Results Updated as soon as all results are in

 

FOURS COMPETITION 2017-18
DIVISION 1
WinnersNOTTS WMCKeith ArmigerRoger Penny
Steve WarrenLee Faulkner
Runners upKEEPERS LODGE BChan ChauhanMichael Blake
Richard PageMatt Ball
DIVISION 2
WinnersSAFF MISFITSWill BuswellDaz Yates
Kris LountLuke Wilson
Runners upRAILWAY RATBYDavid ArcherGaz Pullen
Lea CracknellNeil Pullen
DIVISION 3
WinnersWHEEL TIGERSMukesh PatelJason Ascott
Kerry ColemanNick Harrison
Runners upSTAMFORD UNITEDTom DeaconDave Sanders
Nick WardleCraig Euden
    
    
    
                                                                     TRIPLES COMPETITION 2017-18

 

DIVISION 1

Winners             NOTTS WMC                    Rick Varney             Paul Broughton

                                                                      Mark Eadie                                                    

 

Runners up        MONSELL TIGERS         Dave Hayes               Steve Neal

                                                                     Mark Cooper



DIVISION 2 

Winners             ROSE & CROWN             Dave Shorthose        John Brown

                                                                      Nigel Johnson

 

Runners up        RAILWAY RATBY          David Archer           Stef Lott

                                                                      Chris Wilson

 

 

DIVISION 3 

Winners             STAMFORD UNITED      Tom Deacon           Matt Haines

                                                                      Craig Euden

 

Runners up        GROBY EX SERVICE      Peter Sides              Andrew Wright

                                                                      Keith Wright

 

 

                                                                       PAIRS COMPETITION 2017-18

 

DIVISION 1  

Winners             MONSELL TIGERS                                Dave Hayes               Steve Neal

               

Runners up       NOTTS WMC                                           Darren Taylor            Paul Broughton               

 

 

 

DIVISION 2         

Winners             RAILWAY RATBY                                Chris Wilson              Steff Lott

 

Runners up       ROSE & CROWN                                     Ian Robinson             John Brown

 

 

DIVISION 3

Winners            STIRRUP CUP                                         Ken Hilton                 Dan Bennett    

 

Runners up       GROBY EX SERVICEMENS                 Keith Wright              Neil Hewer

 

 

 

 

                                                                   SINGLES COMPETITION 2017-18

DIVISION 1 

Winner              SHOEMAKERS                           Daryl Buckley                                                                                                                                              

Runner up         1852                                              Ben McClelland

 

 

DIVISION 2

Winner              ROSE & CROWN                       John Brown 

 

Runner up         WINSTANLEY B                        Andrew Page-Winn

 

 

 DIVISION 3

Winner              WHEEL TIGERS                         Jason Ascott

 

Runner up         STAMFORD UNITED                 Dave Sanders

 

 

 

                                                                      OLD ORIGINAL TROPHY 2016-17

 

Winner              ROSE & CROWN                     John Brown 

 

Runner up         NOTTS WMC                            Keith Armiger